Kalendář příspěvků
Říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Počítadlo návštěv
  • 60549Celkem přístupů:
  • 31594Celkem návštěv:
  • 1Dnes:
  • 20Včera:
  • 174Za týden:
  • 615Za měsíc:
  • 0Online:

postheadericon O nás

“Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole.”

 Robert Fulghum

 

 

 

Filosofie a cíl naší mateřské školy

„Vychovávat a vést děti v souladu s přírodou, k úctě k životnímu prostředí, respektování druhého a uvědomování si důležitosti zdravého životního stylu pro každého z nás. Hravou a názornou formou v úzké spolupráci s rodiči dosáhnout maximálního rozvoje osobnosti dítěte při respektování jeho individuality a rozvoji jeho potenciálu. Co nejlépe připravit dítě na vstup do základní školy a poskytnout mu přirozené podmínky pro socializaci.“

 

 

Stručná charakteristika školského zařízení

Obec Petroupim leží uprostřed zachovalé přírody, v kotlině na soutoku Petroupimského a Sembratského potoka, lemované pěti vršky. Ve vsi je prioritou zemědělství a několik řemeslnických dílen. Většina mladých lidí dojíždí za prací do nedalekého okresního města Benešov.

Zřizovatelem mateřské školy je Obec Petroupim, které budova s číslem popisným 49 patří. Mateřská škola je příspěvkovou organizací a disponuje jednou heterogenní třídou s kapacitou 24 dětí.

Mateřská škola se nachází v budově bývalé dvoutřídní obecné školy z roku 1912. V jejím prvním patře byla do konce školního roku 2018 – 2019 v pronájmu Církevní ZŠ a MŠ Archa. Obecní mateřské škole patřily skromné prostory v přízemí přebudované z bytu někdejšího řídícího.   

 V roce 2014 prošla budova rekonstrukcí. Byla zateplena a nově omítnuta. Došlo také k výměně starých oken a dveří. Vchodové dveře byly opatřeny bezpečnostními zámky. V herních prostorách obecní MŠ byly instalovány žaluzie, které prostor prosvětlily a zútulnily.

V roce 2016 byl pořízen nový nábytek do třídy, herny a ložnice a byla zrekonstruována přední část zahrady. Zahrada byla rozšířena, přibyly nové chodníky a místními řemeslníky byl vybudován dřevěný altánek, domeček pro děti, zastřešené pískoviště a další dřevěné prvky.

V roce 2017 proběhla rekonstrukce školní jídelny a umývárny.

V roce 2018 byla zrekonstruována školní kuchyň. Byla nainstalována vzduchotechnika a pořízeny moderní spotřebiče.

V roce 2019 proběhla rozsáhlá rekonstrukce 1. patra školy. Církevní ZŠ a MŠ Archa se přestěhovala do budovy bývalého obecního úřadu a obecní mateřská škola získala možnost opustit skromné prostory v přízemí a uvolněné prostory zrekonstruovat pro své potřeby. Rekonstrukcí obecní mateřská škola získala novou prostornou hernu, výtvarnou třídu, prostorné sociální zařízení a ředitelnu. Výsledkem práce je moderní předškolní zařízení. Radost z  něj ještě umocňuje školní zahrada, která se s pomocí Nadace Karla Komárka a ve spolupráci se zdejší Církevní základní školou a mateřskou školou Archa v létě proměnila v příjemný kousek přírody uprostřed obce.

V přiloženém Zpravodaji Posázaví na str. 12 naleznete informace o rekonstrukci a fotografii nové herny a zahradního herního prvku.

 

Mgr. Hana Nenadálová

ředitelka MŠ

 

Zpravodaj Posázaví soubor pdf

.

 

 

Pátek 23. října 2020
Počasí
Počasí Benešov - Slunečno.cz